×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Кратово - град музеј под отвoрено небо (видео)

  05.02.2022 16:44 | Жаклина Цветковска

  Кратово е еден од најстарите градови на Балканот, препознатлив по средновековните  кули и мостови.

  Плени со својата уникатна положба, голем број древности и непроценливо културно наследство, кое ги импресионира посетителите.

  Кратово - град музеј под отвoрено небо (видео)