Опожарен станбен објект во Крива Паланка

18.02.2021 10:32 | KumanovoNews

Во Полициската станица Крива Паланка вчера во 11.40 часот, било пријавено дека настанал пожар во станбен објект на улица „Единство“ во Крива Паланка.

Опожарен станбен објект во Крива Паланка

Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица Крива Паланка, а повредени лица нема.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Крива Паланка.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk