×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Крива Паланка ќе донира 100 илјади денари за настраданото население во Турција и Сирија

  13.02.2023 14:54 | Жаклина Цветковска

  На вонредна седница Советот на Општина Крива Паланка донесе еногласна одлука за доделување на парична помош за настраданите во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија.

  Крива Паланка ќе донира 100 илјади денари за настраданото население во Турција и Сирија

  Доделенaта помош изнесува 100 илјади денари.

  „Ниту еден од нас не треба и не смее да остане имун на катастрофалната несреќа со која народот во овие две држави се соочува. Свесни сме дека ништо не може да ги надомести изгубените животи, но согласно можностите на нашата мала општина и со отворени срца, со овој гест искажуваме сочувство и мал придонес за помош и санирање на материјалните штети“, рече градоначалникот на Крива Паланка Сашко Митовски.