×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Општина Старо Нагоричане објави повик за доделување на Ноемвриска награда

  18.10.2022 11:57 | KumanovoNews

  Општината Старо Нагоричане објави повик за доделување на Ноемвриска награда за 2022 година. Комисијата за одбележување на празници и манифестации и доделување награди и признанија при Советот на Општина Старо Нагоричане го распиша конкурсот по повод 11 Ноември - Денот на општината.

  Општина Старо Нагоричане објави повик за доделување на Ноемвриска награда

  Жителите на Старо Нагоричене ќе конкурираат за избор на најдобар сточар, земјоделец, спортист и најуспешна фирма за 2022 година. Можат да ги номинираат заинтересирани граѓани, институции, здруженија и други.

  За останатите 4 награди - најдобар наставник, талентирани ученици, најдобар полицаец и најдобар пожарникар општината ќе поднесе барања до институциите за да се поднесат предлози.

  Конкурсот е отворен до 21 октомври 2022 година. Оценувањето и доделувањето на наградите ќе се врши од комисијата избрана од Советот на Општина Старо Нагоричане, чиј претседател е Сања Стојковска. 

  Предлозите и пријавувањето на кандитатите ќе се врши во архивот на Општина Старо Нагоричане, секој работен ден од 8 до 16 часот.