×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Пронајден дел од човечки труп на ливада во Конопница

  13.06.2022 17:51 | Жаклина Цветковска

  Дел од човечки труп и облека биле пронајдени вчера попладне во ливада во кривопаланечкото село Конопница, кое се наоѓа на само неколку километри од градот.

  Пронајден дел од човечки труп на ливада во Конопница

  Според МВР, вчера, во 17.24 часот, во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во ливада во атар на село Конопница, кривопаланечко, бил пронајден дел од човечки труп и облека.

  Увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка, а по наредба на Јавен обвинител ќе биде извршена и обдукција.