×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Вo Крива Паланка отворена локална пратеничка канцеларија на ВМРО-ДПМНЕ

  12.03.2021 21:20 | KumanovoNews

  Канцеларија за контакт со граѓаните на пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, беше отворена денеска во Крива Паланка.

  Вo Крива Паланка отворена локална пратеничка канцеларија на ВМРО-ДПМНЕ

  Канцеларијата ќе работи секој ден, а во петок ќе присуствува и Василевска во прилог на остварување на комуникација со граѓаните и одблиску да се слушнат нивните проблеми и потреби.

   „Преку оваа локална канцеларија граѓаните ќе можат да се информираат за работата на Собранието и да остварат средби со мене како пратеничка. Преку непосредна комуникација. граѓаните ќе имаат можност за размена на информации, предлози и сугестии, со цел да се зголеми нивнтото учество во работата на Собранието“, рече Василевска.

  „Канцеларии за контакт со граѓаните“ е проект кој Собранието го започна во 2003 година, а го реализира со поддршка на НДИ, УСАИД, ИПД, Швајцарската агенција за развој и соработка и ЗЕЛС.

  (Ж.Ц.)