Во куќа во Ваксинце пронајдени 51 мигрант

15.06.2020 11:43 | KumanovoNews

 Полициски службеници вчера извршиле претрес во домот на Т.Ќ.(59), во липковското село Ваксинце,  при што биле пронајдени 51мигрант.

Во куќа во Ваксинце пронајдени 51 мигрант

Од нив 38 од Пакистан и 13 од Авганистан, меѓу кои имало и шестмалолетни лица.

Известен Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk