×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Алексеј Стојановски најдобар на Отвореното тениско првенство за јуниори

  01.07.2024 11:35 | KumanovoNews

  Членот на Тенискиот Клуб „ТУМБА" од Куманово, Алексеј Стојановски, го освои Отвореното тениско првенство на Македонија за јуниори до 14 години, кое викендов се одржа во Кавадарци.  

  Алексеј Стојановски најдобар на Отвореното тениско првенство за јуниори

  Првенството беше во организација на Македонската тениска федерација, а каде домаќин беше ТК Црна Река од Кавадарци.

  Тој во финалето го совлада Иван Трипковски од ТК "Чери" од Скопје со 2:0 во сетови.

  На турнирот учествуваа околу 25 тенисери во оваа возрасна категорија.

  Од Тенискиот клуб "ТУМБА" од Куманово се горди на извонредниот резултат на Стојановски со желба континуитет на добри резултати да продолжи и во иднина.