03. 10. 2019 11:35

КК Куманово новата сезона ќе ја започне против МЗТ Скопје

КК Куманово новата сезона ќе ја започне против МЗТ Скопје

 Кошаркарскиот клуб „Куманово“ сезоната ќе ја започне со натпревар против најголем ривал МЗТ Скопје Аеродром.

Станува збор за силен противник, кој минатата година беше бранител на шампионската титула.

Од раководството на МКС најавија одложување за една недела на почетокот на кошаркарската сезона, која требаше да започне на 5. октомври.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk