18. 11. 2019 12:29

КК Куманово поразено од екипата на Кожув

КК Куманово поразено од екипата на Кожув

 Кумановските кошаркари, во рамките на 6-тото коло од домашниот шампионат на гостински терен против екипата на Кожув, викендов забележаа значителен пораз со разлика од 20 гола, со резултат од 83:63.

Иако на почетокот од натпреварот резултатот беше 13:13, сепак првото полувреме заврши погубно за нашите кошаркари, со резултат 31:16.

Веќе во второто полувреме, поради големата разлика во головите, очигледно беше дека победата ќе ја однесе тимот на Кожув.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk