×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кошаркарите на Куманово победија и без Кумани

  14.02.2010 13:48 | KumanovoNews

  Кошаркарите на Куманово вчера во Спортската сала издвојуваа убедлива победа против Вардар од Скопје.

  Кошаркарите на Куманово победија и без Кумани

  Со одлично прикажаната игра и водство во целиот тек на натпреварот, конечен резултат на натпреварот беше 107 - 70. Кумановци со оваа победа ја зацрстнија првата позиција на табелата. Сепак натпреварот падна во сенка со бојкотот на навивачката група Кумани. Тие го бојкотираат натпреварот поради незадоволство на работата на управата на тимот.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk