×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кошаркарските репрезентативки се подготвуваат во Крива Паланка за ФИБА првенството во Грузија

  01.08.2021 06:08 | Жаклина Цветковска

  Женската кошаркарска репрезентација до 16 години се подготвува за престојното ФИБА првенство во Т’билиси, Грузија, што ќе се одржи од 8 до 15 август 2021 година, на спортските терени во Крива Паланка.

  Кошаркарските репрезентативки се подготвуваат во Крива Паланка за ФИБА првенството во Грузија

  „Благодарение на вложувањето во изградбата на спортската инфраструктура и успехот во екипните спортови во градот, Крива Паланка прерасна во кошаркарки град и расадник на млади спортски таленти, а сега веќе станува и вистински спортски тренинг центар. Ни претставува огромна чест, подготовките за ФИБА првенството да се реализираат во Крива Паланка, која ги задоволува потребните условите“, изјави градоначалникот Борјанчо Мицевски на средбата со младите кошаркарки и стучниот штаб.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk