10. 10. 2019 08:16

Кумановки со 19 гола разлика ги победија Пелистерки

Кумановки со 19 гола разлика ги победија Пелистерки

Нашите ракометарки, синоќа на домашен терен, повторно ја покажаа нивната добра игра и со убедлива победата ја совладаа екипата на Пелистер, со резултат 42:23.

На овој натпревар, ЖРК Куманово постојано беше во водство. Првото полувреме го заврши со резултат од 19:7, а особено беа успешни во нивните контранапади.

Веќе во второто полувреме, публиката имаше можност да ужива во играта во која беше извесно дека победникот е нашиот клуб.

Најмногу голови на натпреварот, од нашата екипа освоија: Гичевска 10, Шарановиќ 6 и Чокели и Глигоријадис со по 5 гола.

Следниот натпревар, кумановските ракометарки ќе го играат против екипата на Гевгелија на гостински терен.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk