04. 02. 2015 13:38

Куманово-Работнички во полуфиналето од Купот на Македонија

Куманово-Работнички во полуфиналето од Купот на Македонија

Тимот на Куманово 2009 денеска на ждребката го доби својот противник. Во полуфиналниот дуел, ти е ќе играат против тимот на Работнички Скопје.

Денеска во СЦ „Јане Сандански“ беше одржана ждребката во која се познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија.

Екипата на Куманово за противник го доби најтрофејниот тим во Македонија, тимот на Работнички.

Во другиот полуфинален натпревар, домаќинот МЗТ Скопје ќе го пречека тимот на Кожув.

Натпреварите се играат на 21.февруари.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk