Куманово во последното коло игра против Вардар(стрим)

07.05.2021 13:16 | KumanovoNews

Во рамките од последното 22.коло од Првата кошаркарска лига, екипата на Куманово денеска од 13:30 го пречекува тимот на Вардар.

Куманово во последното коло игра против Вардар(стрим)

Во последното коло се игра уште и натпреварот Црн Дрим - МЗТ Скопје по што ќе биде познат конечниот изглед на табелата.

Натпреварот Куманово - Вардар може да го проследите на следниот стрим.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk