18. 11. 2019 12:12

Кумановските ракометарки против Кузман Вардар Илинден

Кумановските ракометарки против Кузман Вардар Илинден

На домашен терен во СОУ „Перо Наков“, вечерва во 20.30 часот, во рамките на второто коло од младинската женската ракометна лига, ЖРК Куманово ќе игра против екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден.

Претходно ЖРК Куманово, играше против екипата на Металург, во рамките на Првата женска лига и со лесна победа останаа први на табелата, со десет одиграни кола и исто толку победи

За потсетување во првото коло од младинската женската ракометна лига, нашата екипа беше слободна.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk