×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Милениум на гости во Куманово

  19.12.2009 23:00 | KumanovoNews

  Ракометарите на Куманово денеска(18:30) ја пречекуваат екипата на Младост 09. Гостите од Богданци во последните десетина години се пласираат меѓу првите четири екипи во најквалитетното првенство, така да се очекува интересен и неизвесен меч.

  Милениум на гости во Куманово

  Ракометарите на Куманово денеска(18:30) ја пречекуваат екипата на Младост 09. Гостите од Богданци во последните десетина години се пласираат меѓу првите четири екипи во најквалитетното првенство, така да се очекува интересен и неизвесен меч. По минатонеделната победа во Струга, нашите ракометари се наоѓаат на четвртата позиција на табелата, но имаат шанси есенскиот дел од сезоната да го завршат како второпласирани. Треба да се спомене новото засилување во ракометниот клуб, Стојан Ганчев, кој во своето деби во Струга со 7 погодоци и 9 асистенции беше најдобар играч на натпреварот.

  Денеска кошаркарите на Куманово гостуваат во Скопје против Карпош Соколи 2000, а кошаркарките играат утре(17:30) против Билјана 006 од Охрид.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk