09. 03. 2020 11:07

Младинките на ЖРК Куманово ја поразија екипата на Кузман Илинден

Младинките на ЖРК Куманово ја поразија екипата на Кузман Илинден

Младинките на ЖРК Куманово, во рамките на Домашното првенство, продолжуваат со победи, а викендот го совладаа и тимот на Кузман.

На крајот од првото полувреме резултатот беше 21:18,  додека пак крајот на натпреварот заврши со резултат 36:18.

На листата на стрелците се запишаа девет ракометарки, а најефикасна беше Тамара Ивановска со 8 постигнати гола.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk