×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ново засилување во стручниот штаб во КК Куманово

  19.11.2021 08:19 | Стефан Николиќ

  Сашо Тодоровски Цефи ќе му се приклучи на Владимир Мирковски во стручниот штаб на КК Куманово како кондициски тренер.

  Ново засилување во стручниот штаб во КК Куманово Фото: https://www.instagram.com/kkkumanovo/

  Тодоровски досега соработуваше со Емил Рајковиќ во тимот на Астана и шампионските денови на Фени Индустри а предходно има значајна работа во младинските категории и селекции на Македонија.

  Вчера на Инстаграм профилот на Куманово беше објавено дека новиот тренер веќе започнал со работа во клубот. 

  Двете нови тренерски засилувања наговестуваат дека клубот ги решава финансиските проблеми со кои се соочуваа до сега. Новото тренерско дуо своето деби ќе го има утре во Кавадарци, против тимот на Еуро Никел 2005. Натпреварот започнува во 18 часот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk