×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Оран Јашаровски од Куманово го освои трофејот на турнирот „Мирослав Петровиќ“

  05.06.2022 10:42 | Стефан Николиќ

  Оран Јашаровски од боксерскиот клуб „Куманово 84“ го освои годинешниов трофеј на Меѓународниот боксерски турнир „Мирослав Петровиќ“, кој по вторпат се одржува во Куманово.

  Оран Јашаровски од Куманово го освои трофејот на турнирот „Мирослав Петровиќ“

  Јашаровски во финалната борба го победи својот противник Илија Чоловиќ од Србија со резултата 3:0.

  На турнирот учествуваа дваесетина боксери од Македонија, Србија, Црна Гора, Бугарија и Косово, а се одиграат околу 20 мечеви.

  Турнирот го организира Боксерскиот клуб Куманово со помош на Боксерската федерација на Македонија, а под покровителство на Општина Куманово и Општинскиот сојуз на спортови, во чест на боксерката легенада Мирослав Петовиќ, кој целиот свој живот го посвети на развојот на боксот во Куманово и државата.