×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Овребо: Беше офсајд, ја прифаќам вината

  19.02.2010 13:04 | KumanovoNews

  Судијата Том Хенинг Овребо признава дека требал да го поништи победничкиот гол на Мирослав Клосе на мечот Баерн - Фиорентина во Лигата на Шампионите кој заврши со резултат 2:1.

  Овребо: Беше офсајд, ја прифаќам вината

  По прегледот на снимката и сите реакции кои ги добивме јасно е дека требаше да досудиме офсајд. Сепак, тоа не го сторивме на теренот. По советот на мојот помошник, одлучив да го признам голот, и тоа е моја одговорност - изјави Овребо.

  Судијата познат по скандалозното делење на правдата на полуфиналето на мечот од Лигата на Шампионите помеѓу Челзи и Барселона минатата сезона, изјави дека на Алијанц арената не направил баш мудар потег.

  Секогаш слушам што асистентите имаат да кажат, но јас сум тој кој ги донесува конечните одлуки. Сликите кажуваат дека оваа и не е многу паметна - изјави Овребо за локална телевизија.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk