×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ракометарите го пречекуваат шампионот Вардар

  05.10.2022 13:32 | KumanovoNews

  Екипата на Машкиот ракометен клуб "Куманово“ во четврток од 20 часот ќе играат против актуелниот шампион, тимот на РК „Вардар 1961“. 

  Ракометарите го пречекуваат шампионот Вардар

  Натпреварот се игра во рамките од шесттото коло, каде што бранителот на титулата ќе се обиде да го задржи стопроцентниот учинок и да ја запише шесттата победа во низа.

  МРК Куманово во досегашниот дел од сезоната забележа една победа и четири порази и се наоѓа на седмата позиција во групата А.

  Натпреварот ќе се одигра во салата на Економското училиште со почеток во 20 часот.