22. 11. 2019 14:43

Ракометарите на Куманово на домашен терен против екипата на Вардар Неготино

Ракометарите на Куманово на домашен терен против екипата на Вардар Неготино

Кумановските ракометари во недела со полеток во 18:30, на домашен терен ќе играат против екипата на РК Вардар Неготино.

Овој натпревар ќе биде одлучувачки за тоа дали МРК Куманово ќе остане на својата четврта позиција на табелата, со четири победи од осум одиграни кола, или екипата на Вардар Неготино која е на петото место ќе се искачи погоре на табелата.

Во претходното коло, МРК Куманово забележа пораз од екипата на Пелистер, со резултат:36:30.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk