06. 12. 2019 10:48

Ракометарите поразени од првопласираниот Астарион

Ракометарите поразени од првопласираниот Астарион

 Кумановските ракометари откако гостуваа кај првопласираната екипа на Астарион, завршија со пораз со резултат 32:25.

Во првото полувреме лошата реализација ги доведе до разлика од 10 гола разлика, со што првото полувреме зарши со резултат 17:7.

Додека, пак, добрата игра на противничката екипа во второто полувреме им донесе убедлива победа.

Засега МРК Куманово го изгуби своето 4-то место на табелата, а во наредното коло ќе игра против екипата на Јуниор.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk