09. 11. 2018 12:40

Ракометарките утре го играат првиот натпревар против Геониус

Ракометарките утре го играат првиот натпревар против Геониус

Екипата на ЖРК Куманово утре го игра првиот натпревар од Челенџ Купот против тимот на Геониус В&Л од Гален, Холандија.

Тимот на Куманово е во одлична форма, што го демонстрираа минатиот викенд кога остварија победа против бранителот на титулата Вардар, па сега се лидери на табелата во домашното првенство.

Противникот прифатил да ги одигра двата натпревара во Куманово, па реваншот од овој дуел е закажан веќе за недела по што ќе биде познат патникот во следното коло.

Двата натпревара се играат во Спортската сала со почеток во 18 часот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk