×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Суспендиран теренот на Башкими по инцидентот со Саса

  26.09.2023 16:16 | Сузана Николиќ

   Теренот на ФК Башкими е суспендиран, откако се случи инцидент на натпреварот со Саса. 

  Суспендиран теренот на Башкими по инцидентот со Саса

  „Комисијата за натпревари на ФФМ на денешната седница донесе одлука со која теренот на ФК Башкими 1947 Куманово се суспендира за одигрување на првенствени и куп натпревари кога како домаќин е екипата на Башкими 1947 Куманово, се до донесување на конечна одлука на Дисциплинската комисија на ФФМ“, соопшти ФФМ.

  Оваа одлука доаѓа откако на натпреварот во Втората лига ФК Башкими и ФК Каменица Саса, навивач на Башкими влезе на теренот и удри еден од гостинските фудбалери. 

  (фото.ффм)