×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Турнир во мал фудбал „Видовден“ од 22 до 27 јуни

  21.06.2022 14:55 | Стефан Николиќ

  На теренот кај спортската сала „Соколана“ утре во 19 часот ќе започне традиционалниот турнир во мал фудбал „Видовден“.

  Турнир во мал фудбал „Видовден“ од 22 до 27 јуни

  Турнирот ќе трае од среда до понеделник, а го организира Српската заедница во Македонија со поддршка на Општинскиот сојуз на спортови од Куманово.

  „Натпреварите од групната фаза ќе се одиграат на 22, 23 и 24 јуни, додека полуфиналите напревари ќе се одиграат на 26 јуни во недела. Додека финалето и натпреварот за трето место ќе се играат на 27 јуни -понеделник, пред големиот празник на Србите, Видовден. Натпреварите ќе започнуваат од 19 часот. Ги повикуваме сите граѓани на Куманово да дојдат заедно да ги проследиме натпреварите“, велат организаторите.