×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

  03.09.2020 08:08 | KumanovoNews

  Кумановските ракометарки на вториот контролен натпревар со екипата на Вардар постигнаа убедлива победа од 10 гола разлика. Натпреварот со ЖРК Вардар заврши со резултат 36:26.

  ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

  Ова е втора победа на клубот од Куманово, на подготвителните натпревари, откако претходно ја совлада екипата на гостински терен со резултат 25:21.

  Следниот натпревар ЖРК Куманово, го игра на домашен терен против екипата на ЖРК Чаир во сабота на 5.9.2020 година во 18:30 часот.


  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk