ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

03.09.2020 10:08 | KumanovoNews

Кумановските ракометарки на вториот контролен натпревар со екипата на Вардар постигнаа убедлива победа од 10 гола разлика. Натпреварот со ЖРК Вардар заврши со резултат 36:26.

ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

Ова е втора победа на клубот од Куманово, на подготвителните натпревари, откако претходно ја совлада екипата на гостински терен со резултат 25:21.

Следниот натпревар ЖРК Куманово, го игра на домашен терен против екипата на ЖРК Чаир во сабота на 5.9.2020 година во 18:30 часот.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk