29. 01. 2020 12:19

ЖРК Куманово во моментот без тренер, Симе Симовски поднесе оставка

ЖРК Куманово во моментот без тренер, Симе Симовски поднесе оставка

Неколку недели пред почетокот на вториот дел од домашното првенство, ЖРК Куманово остана без тренер, откако нивниот тренер Симе Симовски даде оставка.

Според неофицијалните информации, нивната разделба се случила спогодбено, а во наредните денови од клубот ќе изберат ново раководство.

Тимот на ЖРК Куманово, во моментот се наоѓа на првото место на табелата од домашното првенство, со 13 победи од 13 одиграни натпревари.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk