02. 08. 2020 10:57

16 годишен мотоцисклист загинал во сообраќајка кај Доброшане

16 годишен мотоцисклист загинал во сообраќајка кај Доброшане

 Малолетник го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово - Свети Николе во населбата Доброшане.

Според МВР, сообраќајката се случила синоќа во 22.05 часот, а во несреќата учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.(24) од Куманово, кој првично го напуштил местото на настанот, а потоа сам се пријавил во СВР Куманово и паркирано патничко моторно возило„југо“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Т.Т. од Куманово.

Во незгодата возачот на моторциклот починал на лице место, а од екипа на итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk