×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ајдучка чешма без вода

  26.02.2010 09:54 | KumanovoNews

   Поради интервенција на водоводната мрежа, денеска прекин во снабдувањето со вода ќе има во населбата Ајдучка Чешма.

  Ајдучка чешма без вода

   Екипите на ЈП „Водовод„ работата на отстранување на дефектот и се очекува до 15 часот водоснабдувањето да се нормализира. Во станатите делови на градот водоснабдувењето се одвива нормално, соопштуваат од „Вододвод„.