Авионско прскање против комарци во Куманово

17.08.2021 09:54 | Сузана Николиќ

Утре (среда) во раните утрински часови на подрачјето на Куманово ќе се изврши авиозапрашување против комарци. 

Авионско прскање против комарци во Куманово

Доколку временските услови не дозволуваат, авионската дезинсекција ќе се изврши наредниот ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

„Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите“, соопштуваат од Општина Куманово.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk