×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бесплатно испитување на остеопороза во аптека на Зегин

  24.06.2024 11:21 | KumanovoNews

  Утре и задутре, вторник и среда, во аптеката на Зегин на ул.„Гоце Делчев“ бр.43, кај кружниот тек кај Комодита, ќе се врши бесплатно испитување на  остеопороза.

  Бесплатно испитување на остеопороза во аптека на Зегин

  Од компанијата ги повикуваат сите граѓани кои сакаат да извршат беспатно испитување да дојдат во период од 10 до 18 часот, без предходно закажување и најава.
   
  Остеопороза е болест на коските која се развива кога се намалува минералната густина на коските и коскената маса, или кога се менува квалитетот или структурата на коската.