×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Благоја Чоревски лауреат на годинешниве Денови на комедија

  14.05.2022 14:40 | Сузана Николиќ

  Актерот Благоја Чоревски е лауреат на годинашното издание на Меѓународен театарски фестивал „Денови на комедија 2022“ во Куманово.

  Благоја Чоревски лауреат на годинешниве Денови на комедија

  „Со огромно задоволство соопштуваме дека лауреат на овогодинешниве Денови на комедија 2022 е актерот Благоја Чоревски. Фестивалот Денови на комедија Куманово ја доделува наградата „Васил Иљоски“ на актерот Благоја Чоревски за особен придонес во театарска уметност, посебно во делот на комедиографијата“, соопштуваат од Центарот за култура.

   Наградата ќе биде врачена на денот на отворањето на Фестивалот на 28 септември годинава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk