×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Цените на горивата се намалуваат за 1 денар

  12.09.2022 15:05 | Сузана Николиќ

  Од вечерва по полноќ цените на бензините, дизелот и нафтата за домаќинствата се намалуваат за 1 денар по литар, а намалување има и кај мазутот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Цените на горивата се намалуваат за 1 денар

  Новите максимални цени во продажбата ќе изнесуваат:

  Моторен бензин Еуросупер БС - 95         84,50 (денари/литар)
  Моторен бензин Еуросупер БС - 98         87,00 (денари/литар)
  Дизел гориво Еуродизел  БС (Д-Е V)       97,00 (денари/литар)
  Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 93,50 (денари/литар)
  Мазут М-1 НС                           51,473 (денари/килограм)