×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Цвеќе за Тито

  04.05.2010 09:24 | KumanovoNews

   Здружението на почитувачи на ликот и делото на Јосиб Броз-Тито, по повод 4 мај денот на смртта на поранешниот претседател на СФРЈ, денеска положија цвеќе на споменикот во Градскиот плоштад.

  Цвеќе за Тито

   Ние сме сведоци на тоа време и на бенифитите кои ги имавме како граѓани на таа држава. Македонскиот народ не смее да го заборави значењето на Тито за создавање на македонската државност, национална и социјална слобода на македонскиот народ - вели секретарот Томислав Стојковски, полковник во пензија.

  Од Здруженето велат дека имаат членство и од помладите генерации кои ќе продолжат нивната традиција.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk