Цвеќе за Тито

04.05.2010 11:24 | KumanovoNews

 Здружението на почитувачи на ликот и делото на Јосиб Броз-Тито, по повод 4 мај денот на смртта на поранешниот претседател на СФРЈ, денеска положија цвеќе на споменикот во Градскиот плоштад.

Цвеќе за Тито

 Ние сме сведоци на тоа време и на бенифитите кои ги имавме како граѓани на таа држава. Македонскиот народ не смее да го заборави значењето на Тито за создавање на македонската државност, национална и социјална слобода на македонскиот народ - вели секретарот Томислав Стојковски, полковник во пензија.

Од Здруженето велат дека имаат членство и од помладите генерации кои ќе продолжат нивната традиција.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk