×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Даночни пријави по интернет

  08.04.2010 09:43 | KumanovoNews

   Даночните обврзници од Куманово на 28 април во Центарот за култура ќе имаат можност да се запознаат со сите детали за електронското поднесување на даночни пријави.

  Даночни пријави по интернет

   Обуката ќе ја спроведува стручно лице од Управата за јавни прииходи. Таа ќе биде бесплатна за  сите заинтересирани, кои своето  учество ќе можат да го  пријават во Регионалната  дирекција  на УЈП во Куманово.

  Воведувањето на Електронско поднесување на даночни пријави е дел од процесот за едноставен и безбеден начин на поднесување на даночните пријави. Од УЈП објаснуваат дека постојат неколку причини зошто да го користите системот за електронско поднесување на даночни пријави:

    Без чекање на шалтери и заштеда на вашето време - просечното потребно време за поднесување на даночната пријава е 15 минути;

    Поднесување на даночна пријава 24 часа/7 дена;

     Намалување на човечки грешки - системот алармира доколку сте згрешиле при пополнување на даночната пријава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk