×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Дизелот поевтин за 2,5 денари, бензините остануваат по иста цена

  11.05.2022 15:10 | Сузана Николиќ

  Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за намалување на цената на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за 2,5 денари, додека цените на бензините остануваат исти.

  Дизелот поевтин за 2,5 денари, бензините остануваат по иста цена

  Според одлуката на РКЕ, од вечер на полноќ ЕУРОСУПЕР БС – 95 и натаму ќе се продава по 90,5 денари/литар, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 по 92,5 денари/литар.

  ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе чини 87 денари/литар, Екстра лесното масло за домаќинство 1 (ЕЛ-1) 85 денари/литар, а Мазутот М-1 НС 53,848 денари/килограм.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk