×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Дизелот поевтинува за 3 денари, цената на бензините останува иста

  19.09.2022 14:09 | KumanovoNews

  Малопродажната цена на „евродизелот (Д-Е V)“ се намалува 3,00 денари/л, а малопродажната цена на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува 1,50 денар/л, соопштува Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

  Дизелот поевтинува за 3 денари, цената на бензините останува иста

  Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува 1,082 денар/кг и сега ќе изнесува 50,391 денари/кг.

  Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ не се менуваат.

  Од вечерва, максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

  Моторен бензин „евросупер БС-95“ – 84,50 (денари/литар)

  Моторен бензин „евросупер БС-98“ – 87,00 (денари/литар)

  Дизел-гориво „евродизел БС (Д-Е V)“ – 92,00 (денара/литар)

  Масло за горење екстра-лесно 1 (ЕЛ-1)“ – 89,00 (денари/литар)

  Мазут М-1 НС – 50,391 (денари/килограм)

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk