×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Експлозија на плинска боца предизвика пожар во стан на „Моша Пијаде“, има повредени (видео)

  18.01.2024 14:00 | Оливера Пешевска

  Експлозија на плинска боца предизвика пожар во стан на приземје на ул. „Моша Пијаде“ во Куманово.

  Од очевидеци дознаваме дека во експлозијата едно лице е  повредено и пренесено во Брза помош, а на уште една жена и се пружа помош на лице место. Од експлозијата е оштетено е eдно возило и скршени се прозорците на околните станови.

  На терен се екипи на противпожарната единица, брза помош и полицијата.

  Експлозија на плинска боца предизвика пожар во стан на „Моша Пијаде“, има повредени (видео)