Елена Доцевска Божиновска носител на листата на советници на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово

16.08.2021 13:07 | Сузана Николиќ

Носител на листата за советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Куманово ќе биде Елена Доцевска Божиновска.

Елена Доцевска Божиновска носител на листата на советници на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово

Од партиски извори дознаваме дека Доцевска Божиновска ја добила поддршката на Извршниот комитет и на Централниот комитет на вчерашната седница.

Таа е дипломиран правник со положен правосуден испит, раководител на Одделение за библиотека во Собранието на РМ. Судена за настаните од 27 април.

Кaко што веќе објавивме, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово е актерот Тони Михајловски. 

Кандидатите за градоначалници и носители на листи се очекува денеска официјално да ги промовира лидерот Христијан Мицкоски.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk