Фатен кумановец кој крадел во црква

25.11.2021 13:51 | Сузана Николиќ

Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода М.Ѓ. (38) од Куманово, поради сомнение дека на 24.11.2021 со употреба на сила влегол во црквата „Св.Спас“ во населбата Долно Којнаре и одзел пари. 

Фатен кумановец кој крадел во црква

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk