×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Го нападнале и му го одзеле паричникот

  21.11.2022 20:49 | Сузана Николиќ

  Триесет и седумгодишен кумановец пријавил во полицијата дека бил нападнат и ограбен од две лица на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово.

  Го нападнале и му го одзеле паричникот

  Според СВР Куманово, на 20.11.2022 година, во 13.30 часот,  А.Р. (37) од Куманово пријавил дека две непознати лица физички го нападнале и му го одзеле паричник.

  Полицијата  презема мерки за расчистување на случајот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk