500x100-1
10. 02. 2010 11:33

Грк фатен со фалсификувани евра

Грк фатен со фалсификувани евра

Кумановката полиција поднесе кривична пријава против грчкиот државјанин С.Г.(33) за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

За време на викендот на граничниот премин „Табановце“ кај пријавениот, полицијата пронашла фалсификувана банкнота од 20 евра.