×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Хепенинг на Градскиот плоштад

  06.05.2010 14:56 | KumanovoNews

   Утре со пиочеток во 11 часот на Градскиот плоштад ќе се одржи голем Хепенинг  по повод „ Денот на Европа - 9 Мај„ и Денот на победа над фашизмот. 

  Хепенинг на Градскиот плоштад

   На дружењето се предвидени интерактивни работилници на ученици од основните и средни училишта и локални невладини организации на кои ќе се овозможи имплементација на креативни идеи. Посетителите ќе имаат  можност да добијат и корисни информации за одредени проекти во интерес на младите за програми на заедниците, како и други програми на Европската Унија-вели координаторката Елизабета Цветковска.

  Паралелно ќе се одвива и културна, забавна и уметничка програма,на која одреден број на ученици ќе цртаат и сликаат, а други ќе изведуваат музички точки,ќе учествуваат оркестари и бендови, кои ќе допринесат за пријатна и забавна атмосфера.

  Хепенингот се одржува по втор пат и со тоа продолжува традицијата на Куманово да биде дел од големото Европско семејство.

  Хепенингот го организира локалната самоуправа и делегација  од Европската унија во Македонија.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk