×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Изгоре „југо“ на ул. „Крушевска Република“

  03.04.2024 12:07 | Теодора Стоевска

  Во пожар вчера изгоре автомобил на ул.„Крушевска Република“ во Куманово. 

  Изгоре „југо“ на ул. „Крушевска Република“

  „Во 10.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „Крушевска Република“ настанал пожар во паркирано патничко моторно возило „југо“ сопственост на С.Б. (76) од Куманово. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Куманово“, соопштуваат од Кумановската полиција.