×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Изложба на карикатури „Струмица 2012“

  22.03.2012 09:27 | KumanovoNews

   Вечерва со почеток во 20 часот во Изложбениот салон на Центар за култура “Трајко Прокопиев“ ќе биде отворена изложбата на карикатури од Меѓународниот фестивал на афоризми и карикатури - Струмица 2012„.

  Изложба на карикатури „Струмица 2012“

  Фестивалот оваа година се одржува по 13 пат и е инспириран од струмичкиот карневал, а како главна тема е карневалот и еротиката. На фестивалот учествувале познати карикатуристи, а од 26 земји пристигнале околу 250 карикатури и 630 афоризми.

  Изложбата во Куманово ќе биде поставена до 05.04.2012 година.