12. 08. 2019 17:48

Кумановец нападнал полицаец во кафе бар

Кумановец нападнал полицаец во кафе бар

Кумановец физички нападнал полициски службеник во кафе бар на улицата “Октомвриска Револуција“. 

Нападот се случил синоќа во 20.30. часот, кога Е.А.(22) сакал да се пресмета со полицаецот кој пристигнал во локалот по предходна пријава.

Е.А. е приведен во полициска станица за натамошна постапка.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk