21. 11. 2020 17:54

Кумановец обљубил малолетно девојче

Кумановец обљубил малолетно девојче

 Кумановец обљубил малолетничка, а случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето.

- На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, - соопштува полицијата.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk