×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец сликал додека се потпишувал во ДИК за кандидат за претседател

  04.03.2024 14:27 | KumanovoNews

  Кумановец додека се потпишувал за еден од кандидатите за претседател, во просторите на ДИК го сликал образецот на кој се потпишал. 

  Кумановец сликал додека се потпишувал во ДИК за кандидат за претседател

  „Вработени во Државната изборна комисија (ДИК) пријавиле дека вчера околу 13.00 часот во просториите на Подрачното одделение Куманово на Државна изборна комисија едно лице, кое се потпишало на обрасците за собирање на потписи за предлагање на кандидат за Претседател на РСМ, со мобилен телефон сликало додека се потпишувало“, соопшти МВР. 
   
  За настанот бил известен Јавен обвинител, и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.